تبلیغات
all round - تحلیل و بررسی تخصصی بازی crysis3 (2013)
بر خلافنسخه قبلی بازی که فضای سرد و بی روح و آبی و سفید داشت، این نسخه با نور پردازی های عالی، حسابی چشمان بازیکن را نوازش میدهد و پر از صحنه های اکشن و حماسی است ...

اول از همه این که این بازی ، از موتور گرافیکی اش نون میخورد(که خیلی هم نوش جونش) . برای در ک بهتر ، در ذهن خود بازی ای آمیخته از مناظر دل انگیز و مخوف crysis1 ومحیط پیشرفته و خشن شهری crysis2 بسازید . حال محیط را با وجود نسل جدید موتور گرافیکی cry engine تصور کنید. این انفجاری در صنعت گرافیک رایانه ای است.

بر خلافنسخه قبلی بازی که فضای سرد و بی روح و آبی و سفید داشت، این نسخه با نور پردازی های عالی، حسابی چشمان بازیکن(و کسانی که جفت بازیکن نشسته اند) را نوازش میدهد و پر از صحنه های اکشن و حماسی(دفاع برای آزادی) است که میتواند سیل اشک های شما را سرازیر کند(مال من رو که سرازیر کرد).

و موسیقی مهمترین نقش را در القای این احساس دارد . موسیقی بازی مثل همیشه اثری فوق دراماتیک از آهنگساز مشهور، هانس زیمر (البته هانس زیمر همه آلبوم هاش قشنگن)است ، که انسان را وادار می کند دست از بازی کردن بکشد و با صدای موسیقی چرت بزند(یه بار همینجوری  Game overشدم).البته موسیقی بازی همش ملایم نیست و بسته به شرایط بازی ترسناک هم می شود(اونقدر ترسناک که در مرحله 4 بازی فکر کردم دارم deadspace3بازی میکنم).

 

و اما، نقطه ضعف ها:  اگه سری بازی های Battle filed  و Medal of honor یاfifa رو بازی کرده باشید ، هنگا م بازی کردن cysis3 به روح اموات EA فاتحه میفرستید(چون می فهمید که بدبخت چه قدر زور زده تا باگ های بازی به حداقل برسه) ولی باز هم EAبهتره بازی های دوبعدی بسازه . در بازی آزادی انتخاب(مانند بازی (Heavy rain و سنگرگیری( مانند بازی The line)  وجود ندارد و نابودی روبات های فضای خیلی سخت تر از قبل شده و موجودات جدید و سخت تری وارد بازی شده.روبات هایی که قبلا در مرحله های آخری بازی نابود می کردید، حالا باید در مراحل اولیه بازی از بین ببرید.البته جاهای بسیاری برای پنهان شدن دارید وقابلیت ها و اسلحه های قوی تری کسب می کنید واز همه مهمتر میتونید از cheat های فراوان بازی استفاده کنید(من ترجیح میدهم همیشه قبل از نصب بازی ترینر آن را دانلود کنم) .crysis3 کم خشونت است البته در این جا منظور از کم خشونت این است که خون و دست و پای کنده شده ی دشمنان دیده نمی شود که این ضعف بزرگی است(خوشبختانه این ضعف با صحنه های اکشن ، نبرد های سخت و محیط های ترسناک جبران شده است).

در کل بهتون میگم اگه میخواید بازی بخرید که همه چی توش باشه فقط کریسیسش کم تر باشه برید crysis3 رو بخرید.

Graphics:9

Gameplay:7

Musics:9.5

Story board:8

                                                   End score:8.5

                                                          ‏16‏/03‏/2013‏ 09:06:39 ق.ظ _سید اسماعیل آکده
موضوعات مرتبط : سرگرمی، دمو بازی، مقالات بازی، اخبار بازیها،


تاریخ : پنجشنبه 24 اسفند 1391 | 09:04 ب.ظ | نویسنده : reza mohebi | نظرات